Ölüdeniz Tekne Turu

Belcekız Plajı, Ölüdeniz, Fethiye/Muğla

Mükemmel 1 yorum
5.0/5
Misafirlerin 100% tavsiye ediyor

Süre

6 Saat

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

120 kişiler

Lokasyon

Ölüdeniz

Genel Bakış

Ölüdeniz tekne turumuz 6 duraktan oluşmaktadır.

Tekne turumuz hergün saat 11:00 - 18:00 saatleri arasındadır. Ölüdeniz plajından hareket ederek gün boyu Mavi mağara, dünyaca ünlü kelebekler vadisi, Akvaryum koyu, St Nicholas adası, Soğuk su kaynakları ve Deve plajı olmak üzere 6 farklı koyda yüzme ve eğlenme molası verilmektedir.Öğle yemeği fiyatlarımıza dahildir.

Teknemiz 4 katlı ve 24 metre uzunluğunda 120 kapasiteli, korsan konseptinde köpük partili eğlence teknesidir.Rahat, huzurlu ve eğlenceli bir bün geçirmeniz için tüm şartlar en iyi şekilde uygulanmıştır.

Teknemizde müzik yayınımız mevcuttur fakat yüksek sesli yayınımız yoktur. Teknemizin alt oturma koltuklarının olduğu kısımda müzik yayınımız yoktur. Üst katta güneşlenme alanın da belli bir ayarda çalar.

MAVİ MAĞARA (30 DK)

Hava durumuna bağlı olarak ilk durağımız olan mağarada yaklaşık 30 dk mola veriyoruz. Burada mağara içeriye doğru 25-30 mt girer ve sonunda küçük bir kum birikintisi vardır. mağaramız son yıllarda dilek mağarası olarakta adlandırılmaktadır.

KELEBEKLER VADİSİ (1 SAAT)

Dünyaca ünlü kelebekler vadisinde yaklaşık 1 saat ten fazla mola veriyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz ince kum plajında doyasıya yüzüp eğlenebilir, dileyen misafirlerimiz vadinin içlerine doğru yürüyüş gerçekleştirebilirler. Vadide derinlere doğru yürüyüş yapmak isterseniz ileride bir şelale ile karşılaşacaksınız. Bu şelalenin suyu Babadağ eteklerinden doğan Sarp Deresinden gelir. Kış aylarında yağmur suları ile birlikte derenin suyu artarak dar vadiyi geçip sahili yararak denize akar. Vadinin iç kesimlerinde ormanlık alanda yaşayan, başta kaplan kelebeği olmak üzere çok sayıda kelebek türü bulunmaktadır. Şelaleye gidiş 20 dk geliş 20 dk toplamda 40 dk sürer. Vadiye giriş ücretlidir. Yanınıza para almayı unutmayınız. Vadi girişinin bizimle veya şirketimizle hiçbir alakası yoktur, tamamen özel mülktür. Vadiye çıkacak misafirlerimiz yanınıza su ve yürüyüş için ayakkabı almanızı öneririz.

AKVARYUM KOYU (1 SAAT)

Burada ki molamız yaklaşık 1 saat öğle yemeği ve yüzme molasıdır. İlk önce öğle yemeği servisimiz masalarınıza yapılır. Diğer geri kalan zaman da bu eşşiz ve berrak sularda yüzüp eğlenebilirsiniz. Burada yüzerken sizlere balıklarında eşlik ettiğini göreceksiniz.

NİCHOLAS ADASI (GEMİLER ADASI) (45 DK)

Burada ki mola süremiz yaklaşık 45 dakikadır. 

Dileyen misafirlerimiz yüzüp eğlenebilir dileyen misafirlerimiz adayı gezebilirler. Adada erken hristiyanlık ve Bizans imparatorluğuna ait 5.yy ve 11.yy arasına ait kilise kalıntıları bulunmaktadır. Büyük kilisenin freskleri iyi durumdadır. Deniz kıyısında sarnıç kalıntılarıda bulunmaktadır. En ilginç kalıntı ise iki kiliseyi birbirine bağlayan bir tüneldir. 500 metrelik tünelin bazı kısımları yıkık durumdadır. Tünel içindeki merdivenlerin aralarında 17 durak yeri bulunmakta olup, bunlar ise İSA peygamberin çarmıha gerilmeye götürülürken yolda 17 defa bekletilmesini temsil etmektedir.

240-241 yıllarında meydana gelen depremler sonucu kıyıdaki kalıntıların bir bölümü sular altında kalmıştır. Batık kalıntılar denizin 2 metre derininde görelebilmektedir.

Ada TC kültür varlıkları ve müzeler genel müdürlüğüne ait olduğu için giriş ücretlidir. Müze kartı veya iş bankası müze kartı sahiplerine ücretsizdir..

SOĞUK SICAK SU KAYNAKLARI (30 DK)

Turumuzun en güzel ve en soğuk noktasına hoşgeldiniz. Yaklaşık 30 dakika yüzme molası veriyoruz. Dağların altından kaynayan soğuk su da rahatlayarak 10 dk suda duran 5 yaş gençleşir kuralınıda uygulayabilirsinizwink

DEVE PLAJI (45 DK)

Son durağımızdır. Günün son yüzme şansıdır. Sığ bir suya sahiptir. Çocukların ve yüzme bilmeyenlerin çok rahat yüzebilecekleri bir noktadır. Plajın hemen yanında deve yi andıran kayaların var oluşunda dolayı ismi deve plajı olarak adlandırılmışdır.

Bir başka turumuzda görüşmek üzere iyi tatiller dileriz...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Transfer (konaklama noktanızın uzaklığına ve yakınlığına bağlı olarak 10 tl-20 tl rasında ücretlendirilir.)
Öğle yemeği (ızgarada tavuk veye balık , bulgur pilavı+salata)
Deniz makarnası ve can yeleği
Sigorta
İçecekler
Kelebekler vadisi girişi (özel mülk)
St nicholas adasi giriş ücreti (kültür ve turizm bakanlığı müze ören yeri)
Su sporları
Tekne içerinde papağanla resim çeken fotoğrafçının çekimleri

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Yiyecek ve İçecek

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Otelden servisli
Tur başlangıç noktasında buluşma

Yorumlar

5.0/5
Mükemmel
dayalı 1 Yorum
Mükemmel
1
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
ahmet şenlik

ahmet şenlik

20/05/2022 14:11

ölüdenizin en iyisi

her şey için teşekkürler viking ailesi
1 kayıttan 1 - 1 arasındaki kayıtlar gösteriliyor
Yorum yazmak için giriş yapınız
300 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Pazartesi 11:00 - 17:00
Salı 11:00 - 17:00
Çarşamba 11:00 - 17:00
Perşembe 11:00 - 17:00
Cuma 11:00 - 17:00
Cumartesi 11:00 - 17:00
Pazar 11:00 - 17:00
başlayan fiyatlar
300 ₺
1 Yorum
Mesajlar {{unread_count}}
... ile mesajlaş {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

Siz: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}