Paket Tur Nedir?

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne kayıtlı Seyahat Acenteleri tarafından düzenlenen; tatilcilerin tatilini daha kapsamlı ve düzenli hale getiren organizasyonlar olarak tanımlayabiliriz.

 

 

Paket Tur Avantajları Nelerdir?

 

Paket turlar, bu hizmeti tüketen kişilere sağladığı avantajlarla bilinmektedir. Genel anlamda pek çok kıstası içerisinde barındırır ve bu nedenle de çok önemlidir. Peki, paket tur avantajları nelerdir?

  • Kısa zamanda daha fazla yer görülebilir ve daha fazla şey deneyimlenebilir. Zaman tasarrufu; tüketiciler paket turu satın alarak bir takım seyahat formalitelerinden kurtulur. Uçak bileti almak, otel rezervasyonu yaptırmak, gezi programı hazırlamak gibi?

 

  • Paket Turun Fiyatı: Paket turların fiyatının daha cazip olması en önemli tercih nedenlerindendir. Bireysel olarak gerçekleştirilen seyahate göre çok daha uygun fiyatlıdır.
  •  Giderlerin Bilinmesi: Tüketiciler paket tura katılacak turistler harcamalarını bilir. Paket        turun satış fiyatını bildikleri için ekstra harcamalarını kendilerine göre ayarlarlar. 
  • Güvenlik, konfor ve garantili seyahat elde edilebilir.
  • Deneyim ve Tecrübe; tüketiciler kendileri için hazırlanan değişik paket turlardan birini satın alarak hiç bilmedikleri bir bölgeye seyahatlerini gerçekleştirir. Bu bölgede gezilecek yerler tur operatörü tarafından organize edilir.